PLAN LEKCJI 2

zajecia 2

dokumenty 2

aktualnosci 2

statut 2

stypendia 2

GALA PROJEKTÓW GIMNAZJALNYCH 2017

GALA PROJEKTÓW GIMNAZJALNYCH

Dnia 9 czerwca w szkolnej auli odbyła się coroczna Gala Projektów Gimnazjalnych, przygotowana tym razem przez naszą klasę – II ag. Mieliśmy okazję zaprezentować osiem projektów z wybranych przedmiotów szkolnych. Galę prowadziły Ksenia Wójtowicz i Wiktoria Kaszycka, a wśród publiczności byli: pani Dyrektor Bożena Czak, pan Wicedyrektor Tomasz Biernacik, nasi nauczyciele i rodzice oraz uczniowie pozostałych klas gimnazjalnych. 

W początkowej części programu wystąpiły trzy grupy z projektami anglojęzycznymi. W skład pierwszego zespołu wchodzili: Anna Wasielewska, Ewa Dobrzycka, Paweł Zawadzki i Jakub Fila. Przygotowali oni projekt pt. „Favourite books”, w którym opowiadali o swoich ulubionych lekturach i o tym, jakie rodzaje książek najchętniej czyta szkolna młodzież. Jako druga grupa wystąpili: Ksenia Wójtowicz, Julia Popowicz, Zuzanna Mania, Olivia Markowski, Michał Smoleń i Kornel Bujak. Efektem ich pracy był film o Harrym Potterze w naszej szkole. Oliwia Jantarska, Mikołaj Bal, Bartosz Doskocz, Bartłomiej Mindowicz i Jakub Zaczyk zaprezentowali natomiast film ukazujący z przymrużeniem oka szkolną rzeczywistość. Następnie wystąpiła pierwsza grupa polskojęzyczna w składzie: Zuzanna Mania, Ewa Dobrzycka, Igor Arciszewski i Dawid Ciepko, która przygotowała projekt z fizyki pt. „Dystanse przebywane przez uczniów naszej szkoły”. Po krótkiej przerwie mieliśmy okazję zapoznać się z projektem zrealizowanym przez: Annę Wasielewską, Agatę Banaszewską, Martynę Pałczak, Paulinę Kolondrę, Igora Arciszewskiego i Dawida Ciepko. Ich prezentacja dotyczyła mniejszości narodowych w Polsce. Następny projekt pt. „Ewolucja i rozwój człowieka” przygotowały: Klaudia Staniaszek, Wiktoria Smoleń, Karolina Jabłońska i Wiktoria Kaszycka. Prezentacja Andrzeja Terebusa, Szymona Machackiego i Rafała Mielniczuka była z kolei poświęcona opozycji w PRL-u. Na zakończenie gali wystąpili Dawid Siekaniec i Jakub Zaczyk z projektem pt. „Najgroźniejsze choroby świata”.

W realizację wszystkich projektów włożyliśmy dużo wysiłku, a wystąpienie publiczne było dla nas ogromnym przeżyciem.  Cieszymy się jednak z efektów naszej pracy i z możliwości zaprezentowania ich na forum szkoły. Dziękujemy nauczycielom, którzy sprawowali opiekę nad poszczególnymi grupami i pomogli nam przygotować galę: pani Małgorzacie Bąk, pani Dorocie Miszczuk, pani Danucie Mołdysz, pani Lidii Niekraś-Krawczyk, pani Barbarze Prasał, panu Witosławowi Pająkowi i panu Wiesławowi Skrzypcowi.

Ewa Dobrzycka

 

shemalevids.org