PLAN LEKCJI 2

zajecia 2

dokumenty 2

aktualnosci 2

statut 2

stypendia 2

Konkurs Matematyczny

rok szkolny 2017/2018


 

KONKURS MATEMATYCZNY

Dyrekcja i nauczyciele matematyki Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku i Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w V Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym.

Więcej informacji można znaleźć w Regulaminie Konkursu.

 


ZADANIA PRZYGOTOWAWCZE DLA UCZESTNIKÓW 
V MIĘDZYPOWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO 
SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH <POBIERZ>


ZADANIA PRZYGOTOWAWCZE DLA UCZESTNIKÓW 
V MIĘDZYPOWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO 
SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH  <POBIERZ>

 


 

REGULAMIN

V MIĘDZYPOWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

O PUCHAR STAROSTÓW POWIATÓW KŁODZKIEGO I ZĄBKOWICKIEGO

I BURMISTRZÓW KŁODZKA  I ZĄBKOWIC ŚLĄSKICH

 

I. Organizatorzy

Organizatorami konkursu są:
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku

Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich

 

II. Skład Komisji Konkursu Matematycznego

W skład Komisji Konkursu wchodzą:

w powiecie kłodzkim:

                       mgr Irena Biesiadecka-Adamek

                        mgr inż. Mirosław Gil

                       mgr Renata Mrózek-Adamczyk

                       mgr Witosław Pająk

                       mgr Elżbieta Wąs

w powiecie ząbkowickim:

                        mgr Mariola Hajduk

                        mgr Jolanta Maziarz

                        mgr inż. Ewa Żuk

III. Cele konkursu

      1. Doskonalenie umiejętności matematycznych wśród uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

      2. Popularyzowanie matematyki wśród uczniów

      3. Mobilizowanie uczniów do samodzielnej i systematycznej pracy

      4. Podnoszenie poziomu umiejętności stosowania wiedzy matematycznej

      5. Motywowanie do nauki uczniów matematycznie uzdolnionych

      6. Dostarczenie uczniom satysfakcji z sukcesu

      7. Stworzenie życzliwej atmosfery rywalizacji

      8. Motywowanie nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami

 

IV. Uczestnicy

      Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach:

      -  dla uczniów  klas gimnazjalnych

      -  dla uczniów klas szkół ponadgimnazjalnych .

 

V.   Zakres wymaganej wiedzy i umiejętności

      Tematyka zadań konkursowych obejmuje

     -  program nauczania matematyki w gimnazjum dla uczniów szkół gimnazjalnych

     -  program nauczania matematyki w szkołach ponadgimnazjalnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 

VI . Organizacja konkursu

  1. W terminie do roku na stronach internetowych 

      www.chrobry.org  oraz http://lozabkowice.pl                

      zostaną umieszczone dwie listy zadań przygotowujących do I etapu konkursu:

       I – dla gimnazjalistów, II – dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

       Zainteresowane uczestnictwem w konkursie szkoły, proszone są o wysłanie pocztą  elektroniczną zgłoszenia na adres organizatorów konkursu:

      Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dla uczniów z powiatu kłodzkiego

      Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dla uczniów z powiatu ząbkowickiego

      w terminie do 31.10.2017 r.

 

   3.   Konkurs odbywa się w trzech etapach

           *etap pierwszy – eliminacje szkolne, przeprowadzają szkoły w oparciu o przesłany

          zestaw zadań dnia 17.11.2017 r.

          Zestaw złożony jest z 5 zadań otwartych.

          Czas pracy uczestników konkursu wynosi 90 minut.

          Szkolne komisje konkursowe sprawdzają prace uczniów. Wyłaniają ze szkoły trzech

          uczniów z najwyższą liczbą zdobytych punktów. Przesyłają listę uczniów na adres

         organizatora konkursu w  terminie do 22.12.2017 r.

        *etap drugi –powiatowy, zostanie przeprowadzony dnia 06.02.2018 r.

          w ZSO w Kłodzku dla uczniów z powiatu kłodzkiego

          w LO w Ząbkowicach Śląskich dla uczniów z powiatu ząbkowickiego

 

      4.  Uczniowie zakwalifikowani do etapu drugiego zgłaszają się wraz z opiekunami

            dnia 06.02.2018 r.

             -   w budynku ZSO w Kłodzku, ul. Wojska Polskiego 11

                 uczniowie z powiatu kłodzkiego

              - w budynku LO w Ząbkowicach Śląskich, ul. Powstańców Warszawy 8b

                uczniowie z powiatu ząbkowickiego

 

      5.    Uczniowie powinni mieć przy sobie ważną legitymację szkolną, przybory matematyczne i przybory do pisania.

 

VII. Regulamin powiatowej części konkursu

       1.   Uczniowie samodzielnie rozwiązują 5 zadań otwartych.

       2.   Czas pracy z zestawem zadań konkursowych – 90 minut.

       3.   Prace uczniów są kodowane.

       4.   Każdy z uczestników konkursu poza arkuszem z zadaniami otrzymuje kartki na zapisanie rozwiązań i brudnopis.

       5.   Uczniowie nie mogą używać korektorów i kalkulatorów.

       6.   Zadania otwarte będą punktowane zgodnie z kryteriami.

       7.   Całkowicie poprawne rozwiązanie zadań, uwzględniające inny tok rozumowania niż podany w kryteriach,  oceniane jest maksymalną liczbą punktów.

       8.   Jeśli w rozwiązaniu uczeń popełnił błąd i konsekwentnie używał błędnego wyniku do dalszych obliczeń, ale wykonane przez ucznia czynności są zgodne lub równoważne z tymi, które należałoby wykonać przy rozwiązaniu bezbłędnym, to za niepoprawnie wykonaną  czynność  nie przyznajemy punktów, natomiast pozostałą część zadania punktujemy tak, jakby błąd nie wystąpił.

     9.     Nie będą przyznawane punkty, jeśli uczeń zastosuje błędną metodę.

   10.     Punkty będą przyznawane tylko za czynności objęte schematem punktowania.

   11.    O przyznaniu odpowiedniej liczby punktów (w wątpliwych przypadkach) decyduje przewodniczący konkursu.

   12.    Opiekunowie uczniów tworzą Komisję Konkursową II etapu.

   13.    Komisja zobowiązana jest do czuwania nad prawidłowością przebiegu konkursu,  rzetelnego sprawdzania prac, oceniania ich zgodnie z opracowaną wcześniej punktacją.

  1. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone po zakończeniu konkursu.
  2. Z każdego powiatu 10 najlepszych gimnazjalistów i 5 uczniów szkół ponadgimnazjalnych przechodzi do trzeciego- finałowego etapu międzypowiatowego.

 

Finał konkursu zostanie przeprowadzony  22.03.2018 r. w LO w Ząbkowicach Śląskich

 

VIII  Regulamin powiatowej części konkursu

       1.   Uczniowie samodzielnie rozwiązują 5 zadań otwartych. .

       2.   Czas pracy z zestawem zadań konkursowych – 90 minut.

       3.   Prace uczniów są kodowane.

       4.   Każdy z uczestników konkursu poza arkuszem z zadaniami otrzymuje kartki na zapisanie rozwiązań i brudnopis.

       5.   Uczniowie nie mogą używać korektorów i kalkulatorów.

       6.   Zadania otwarte będą punktowane zgodnie z kryteriami.

       7.   Całkowicie poprawne rozwiązanie zadań, uwzględniające inny tok rozumowania niż podany w kryteriach,  oceniane jest maksymalną liczbą punktów.

       8.   Jeśli w rozwiązaniu uczeń popełnił błąd i konsekwentnie używał błędnego wyniku do dalszych obliczeń, ale wykonane przez ucznia czynności są zgodne lub równoważne z tymi, które należałoby wykonać przy rozwiązaniu bezbłędnym, to za niepoprawnie  wykonaną  czynność  nie przyznajemy punktów, natomiast pozostałą część zadania  punktujemy tak jakby błąd nie wystąpił.

     9.    Nie będą przyznawane punkty, jeśli uczeń zastosuje błędną metodę.

   10.    Punkty będą przyznawane tylko za czynności objęte schematem punktowania.

   11.    O przyznaniu odpowiedniej liczby punktów (w wątpliwych przypadkach) decyduje przewodniczący konkursu.

   12.   Opiekunowie uczniów tworzą Komisję Finałową Konkursu.

   13.   Komisja zobowiązana jest do czuwania nad prawidłowością przebiegu konkursu,  rzetelnego sprawdzania prac, oceniania ich zgodnie z opracowaną wcześniej punktacją.

   14. W dniu przeprowadzenia konkursu zostaną ogłoszone  wyniki konkursu i nastąpi rozdanie nagród.

   15.   Dla zwycięzców przewidziane są nagrody

         - Zwycięzca Konkursu otrzymuje Puchar Starostów Powiatu Kłodzkiego

           i Ząbkowickiego oraz Burmistrzów Kłodzka i Ząbkowic Śląskich, a także nagrody rzeczowe

         - Laureaci ( miejsca 1-5) nagrody rzeczowe.

 

IX. Przepisy końcowe

         1.   Uczniowie oraz ich opiekunowie w momencie zgłoszenia wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów konkursu.

         2. Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne.

 

Dyrekcja i nauczyciele matematyki

ZSO w Kłodzku, LO w Ząbkowicach Śląskich

 



rok szkolny 2016/2017

 


 


IV Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

etap powiatowy

            28 lutego 2017 roku w murach „Chrobrego” został przeprowadzony II powiatowy etap IV Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego o Puchar Starostów Powiatu Kłodzkiego      i Ząbkowickiego oraz Burmistrzów Kłodzka i Ząbkowic Śląskich dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu kłodzkiego i ząbkowickiego. Przez 90 minut uczniowie - licealiści i gimnazjaliści – rozwiązywali zadania   z różnych działów matematyki. Komisja konkursowa złożona z nauczycieli matematyki wyłoniła 5 licealistów i 10 gimnazjalistów, którzy zdobyli największą liczbę punktów. Wybrani uczniowie będą reprezentować powiat kłodzki podczas III etapu finałowego. Wśród nich znaleźli się:

- kategoria gimnazja

MIEJSCE

UCZEŃ

SZKOŁA

OPIEKUN

1

Lawenda Hubert

Gimnazjum we Włodowicach

Marzena Kupczak

2

Traczyński Marek

Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie

Iwona Kąfera

3

Zwierzchowska Emilia

Powiatowe Gimnazjum Dwujęzyczne

w Kłodzku

Witosław Pająk

4

Myślińska Julia

Gimnazjum Publiczne w Kłodzku

Halina Walasek-Sajdak

4

Zięba Julian

Powiatowe Gimnazjum Dwujęzyczne

w Kłodzku

Witosław Pająk

5

Biesiadecki Łukasz

Gimnazjum nr 1 w Kłodzku

Katarzyna Jakubowska

6

Niedzielska Aleksandra

Gimnazjum nr 2 w Kłodzku

Agnieszka Ogiegło

7

Jaśnikowska Karolina

Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie

Iwona Kąfera

8

Wejcht Szymon

Gimnazjum Publiczne w Kłodzku

Katarzyna Hradzka

9

Mikosa Katarzyna

Gimnazjum nr 2 w Kłodzku

Mirosława Mielcarek

 

- kategoria licea

MIEJSCE

UCZEŃ

SZKOŁA

OPIEKUN

1

Popiel Michał

I LO w Kłodzku

Elżbieta Wąs

1

Bogdan Paweł

LO w Bystrzycy Kłodzkiej

Magdalena Karpowicz

2

Stanaszek Szymon

Liceum Alternatywne w Kłodzku

Agnieszka Gródecka-Pietrzak

3

Żyła Filip

I LO w Kłodzku

Irena Biesiadecka-Adamek

4

Lampasiak Marta

LO w Bystrzycy Kłodzkiej

Magdalena Karpowicz

Finał konkursu odbędzie się 3 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku.

Uczniom i ich opiekunom – nauczycielom matematyki – gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dyrekcja i nauczyciele matematyki ZSO w Kłodzku

 


IV Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

Dyrekcja i nauczyciele matematyki Zespołu Szkół Ogólnokształcących

w Kłodzku i Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich zapraszają

uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału

w IV Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym.

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach:

- dla uczniów klas gimnazjalnych,

- dla uczniów klas szkół ponadgimnazjalnych .

Regulamin:

https://goo.gl/uR2Hbr

Lista dla GIMNAZJUM:

https://goo.gl/PYaYT2 

Lista dla Liceum:

https://goo.gl/XaVi6h 

Zgłoszenia do 31.10.2016 r. do nauczycieli matematyki.

Etap szkolny będzie zorganizaowany dnia 17.11.2016 r.

 rok szkolny 2015/2016


 III Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

etap powiatowy

matematyka 6

            18 lutego w murach „Chrobrego” został przeprowadzony II powiatowy etap III Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego o Puchar Starostów Powiatu Kłodzkiego i Ząbkowickiego oraz Burmistrzów Kłodzka i Ząbkowic Śląskich dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu kłodzkiego i ząbkowickiego. W powiecie kłodzkim do konkursu przystąpiło 46 uczniów z 16 szkół powiatu kłodzkiego. Przez 90 minut uczniowie rywalizowali ze sobą rozwiązując zadania z różnych działów matematyki. Komisja konkursowa złożona z nauczycieli matematyki wyłoniła 5 licealistów i 10 gimnazjalistów, którzy zdobyli największą liczbę punktów. Wybrani uczniowie będą reprezentować powiat kłodzki podczas III etapu finałowego. Wśród nich znaleźli się:

- kategoria gimnazja

MIEJSCE

UCZEŃ

SZKOŁA

OPIEKUN

1

Popiel Michał

Gimnazjum nr 1 w Kłodzku

Rafał Stoklosa

2

Gunia Katarzyna

Gimnazjum w Szczytnej

Renata Rajzer

3

Lawenda Hubert

Gimnazjum we Włodowicach

Marzena Kupczak

4

Biesiadecki Łukasz

Gimnazjum nr 1 w Kłodzku

Joanna Kołaczyk

5

Zilbert Maja

Społeczne Gimnazjum w Kłodzku

Ewa Rychel

6

Jaśnikowska Karolina

Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie

Iwona Kąfera

7

Guzik Marcel

Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie

Iwona Kąfera

8

Jankowicz Mateusz

Gimnazjum nr 2 w Kłodzku

Agnieszka Ogiegło

9

Noga Łukasz

Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie

Iwona Kąfera

10

Piszczek Wojciech

Gimnazjum nr 1 w Kłodzku

Rafał Stoklosa

 

- kategoria licea

MIEJSCE

UCZEŃ

SZKOŁA

OPIEKUN

1

Tarsa Paulina

I LO w Kłodzku

Mirosław Gil

2

Pałka Bartosz

LO w Bystrzycy Kłodzkiej

Justyna Gajewska-Grelak

3

Piwowar Paweł

I LO w Kłodzku

Mirosław Gil

4

Bobula Michał

Liceum Alternatywne w Kłodzku

Agnieszka Gródecka-Pietrzak

5

Bogdan Paweł

LO w Bystrzycy Kłodzkiej

Magdalena Karpowicz

 

Finał konkursu odbędzie się 1 kwietnia 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym  w Ząbkowicach Śląskich.

Uczniom i ich opiekunom – nauczycielom matematyki – gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dyrekcja i nauczyciele matematyki ZSO w Kłodzku


Poniżej zamieszczamy wyniki punktowe wszystkich uczniów, uczestników II etapu konkursu.

- gimnazjaliści

 

KOD

ZAD.1

ZAD.2

ZAD.3

ZAD.4

ZAD.5

SUMA

MIEJSCE

5

5

6

1

4,5

5

21,5

II

14

0

6

0

5

0

11

 

15

0

6

0

1,5

0

7,5

 

16

0

2

1

1,5

3

7,5

 

17

0

6

0

1,5

0

7,5

 

18

0

2

0

3,5

1

6,5

 

19

0,5

6

4

5

0

15,5

VII

20

5

6

4

1,5

2

18,5

IV

22

0

1

0

2,5

0

3,5

 

23

0,5

6

0

1

0

7,5

 

24

0

1

0

5

3

9

 

25

0

5

0

1,5

1

7,5

 

26

0

6

0

4

1

11

 

27

0

2

4

5

1

12

X

28

0

6

0

5

0

11

 

29

0

2

1

5

0

8

 

30

0

0

0

5

0

5

 

31

0

3

0

5

1

9

 

33

0

5

0

5

5

15

VIII

34

0

2

0

5

0

7

 

35

0

2

2

2,5

0

6,5

 

36

0

5

2

5

5

17

V

37

0

2

0

5

2

9

 

38

5

3

4

5

5

22

I

39

0

6

1

4,5

0

11,5

 

40

5

2

1

5

1

14

IX

41

5

4

4

5

2

20

III

43

5

6

0

5

0

16

VI

45

2

2

2

5

0

11

 

 

- licealiści

 

KOD

ZAD.1

ZAD.2

ZAD.3

ZAD.4

ZAD.5

SUMA

MIEJSCE

1

0

0

0

4

2

6

 

2

5

1

1

5

0

12

 

3

3

0

2

5

1

11

 

6

3

2,5

2

4

0

11,5

 

7

5

0

0

1

1

7

 

8

5

0

1

5

2

13

V

10

5

1

0

3

5

14

III

11

5

5

2

5

2

19

I

12

2

4

0

2

2

10

 

13

5

2,5

0

5

1

13,5

IV

44

5

0

0

1

1

7

 

46

4

4

5

5

0

18

II

 


 

Etap powiatowy III Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych

i ponadgimnazjalnych z powiatu kłodzkiego odbędzie sie w czwartek 18 lutego 2016 roku o godz. 9.00

w gmachu ZSO w Kłodzku.


 

III Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny Szkół Gimnazjalnych

i Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starostów Powiatów Kłodzkiego i Ząbkowickiego

oraz Burmistrzów Kłodzka i Ząbkowic Śląskich

W bieżącym roku szkolnym nauczyciele matematyki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku we współpracy z nauczycielami matematyki z Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich postanowili już po raz trzeci zorganizować i przeprowadzić konkurs matematyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu kłodzkiego i ząbkowickiego. Patronat honorowy nad konkursem objęli Starosta Powiatu Kłodzkiego Maciej Awiżeń i Burmistrz Miasta Kłodzka Michał Piszko.

17 listopada 2015 roku w gimnazjach i liceach powiatu kłodzkiego i ząbkowickiego został przeprowadzony I etap konkursu – eliminacje szkolne. W powiecie kłodzkim w konkursie brali udział uczniowie z 12 szkół gimnazjalnych i 5 szkół ponadgimnazjalnych. Do II powiatowego etapu konkursu zakwalifikowało się 34 gimnazjalistów i 12 licealistów.

II etap konkursu zostanie przeprowadzony 18 lutego 2016 roku w gmachu Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku. Spośród uczestników wyłonimy najlepszych matematyków: 10 gimnazjalistów i 5 licealistów, którzy będą reprezentować powiat kłodzki w III finałowym międzypowiatowym etapie konkursu, który odbędzie się 1 kwietnia 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich

Uczniom i ich opiekunom – nauczycielom matematyki gratulujemy i życzymy

dalszych sukcesów.

Organizatorzy konkursu

Dyrekcja i nauczyciele matematyki

ZSO w Kłodzku


LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO ETAPU POWIATOWEGO

KATEGORIA - LICEA

1 Bobula Michał Liceum Alternatywne w Kłodzku, opiekun Agnieszka Gródecka-Pietrzak
2 Bogdan Paweł LO w Bystrzycy Kłodzkiej, opiekun Magdalena Karpowicz
3 Borszowski Przemysław LO w Bystrzycy Kłodzkiej, opiekun Justyna Gajewska-Grelak
4 Chorzępa Maciej LO w Nowej Rudzie, opiekun Dorota Węgrzyn
5 Dywan Paweł LO w Nowej Rudzie, opiekun Dorota Węgrzyn
6 Machońska Agnieszka Liceum Alternatywne w Kłodzku, opiekun Agnieszka Gródecka-Pietrzak
7 Pałka Bartosz LO w Bystrzycy Kłodzkiej, opiekun Justyna Gajewska-Grelak
8 Piwowar Paweł I LO w Kłodzku, opiekun Mirosław Gil
9 Puć Andrzej Liceum Alternatywne w Kłodzku, opiekun Agnieszka Gródecka-Pietrzak
10 Stępniak Paweł LO w Nowej Rudzie, opiekun Dorota Węgrzyn
11 Tarsa Paulina I LO w Kłodzku, opiekun Irena Biesiadecka-Adamek
12 Watral Robert I LO w Kłodzku, opiekun Mirosław Gil

KATEGOTIA GIMNAZJA

1 Bajda Jonasz Gimnazjum nr 2 w Domaszkowie, opiekun Dorota Rzeszutek
2 Biesiadecki Łukasz Gimnazjum nr 1 w Kłodzku, opiekun Joanna Kołaczyk
3 Bilińska Natalia Powiatowe Gimnazjum Dwujęzyczne w Kłodzku, opiekun Witosław Pająk
4 Czech Michał Gimnazjum w Szczytnej, opiekun Angelika Woś
5 Daszek Katarzyna Gimnazjum w Lądku Zdroju, opiekun Agata Rafałko
6 Duda Oliwia Gimnazjum w Lądku Zdroju, opiekun Agata Rafałko
7 Figura Oliwer Gimnazjum Publiczne w Kłodzku, opiekun Katarzyna Hradzka
8 Gęborys Marta Powiatowe Gimnazjum Dwujęzyczne w Kłodzku, opiekun Witosław Pająk
9 Gunia Katarzyna Gimnazjum w Szczytnej, opiekun Renata Rajzer
10 Guzik Marcel Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie, opiekun Iwona Kąfera
11 Janczak Krystian Gimnazjum nr 2 w Domaszkowie, opiekun Dorota Rzeszutek
12 Jankowicz Mateusz Gimnazjum nr 2 w Kłodzku, opiekun Agnieszka Ogiegło
13 Jantarska Oliwia Powiatowe Gimnazjum Dwujęzyczne w Kłodzku, opiekun Witosław Pająk
14 Jaśnikowska Karolina Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie, opiekun Iwona Kąfera
15 Kachel Maciej Gimnazjum Publiczne w Kłodzku, opiekun Dorota Tybińska
16 Kasprzycki Sergiusz Gimnazjum nr 3 w Kłodzku, opiekun Agnieszka Wrzesień-Kowalska
17 Kołomyjska Iga Gimnazjum Alternatywe w Kłodzku, opiekun Agnieszka Gródecka-Pietrzak
18 Krasicki Grzegorz Gimnazjum Alternatywe w Kłodzku, opiekun Agnieszka Gródecka-Pietrzak
19 Lawenda Hubert Gimnazjum we Włodowicach, opiekun Marzena Kupczak
20 Mikosa Katarzyna Gimnazjum nr 2 w Kłodzku, opiekun Mirosława Mielcarek
21 Niedzielska Aleksandra Gimnazjum nr 2 w Kłodzku, opiekun Agnieszka Ogiegło
22 Noga Łukasz Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie, opiekun Iwona Kąfera
23 Pasternak Patryk Gimnazjum Publiczne w Kłodzku, opiekun Katarzyna Hradzka
24 Pich Łukasz Gimnazjum nr 3 w Kłodzku, opiekun Agnieszka Wrzesień-Kowalska
25 Pierzga Kasper Gimnazjum nr 2 w Domaszkowie, opiekun Dorota Rzeszutek
26 Piszczek Wojciech Gimnazjum nr 1 w Kłodzku, opiekun Katarzyna Jakubowska
27 Popiel Michał Gimnazjum nr 1 w Kłodzku, opiekun Katarzyna Jakubowska
28 Rzeźnik Natalia Gimnazjum w Lądku Zdroju, opiekun Agata Rafałko
29 Sumera Weronika Gimnazjum Publiczne w Kłodzku, opiekun Katarzyna Hradzka
30 Szelest Maciej Gimnazjum nr 3 w Kłodzku, opiekun Agnieszka Wrzesień-Kowalska
31 Wybraniec Sonia Gimnazjum w Lądku Zdroju, opiekun Agata Rafałko
32 Wyszyński Inga Gimnazjum Alternatywe w Kłodzku, opiekun Agnieszka Gródecka-Pietrzak
33 Zilbert Maja Społeczne Gimnazjum w Kłodzku, opiekun Ewa Rychel
34 Żołnierz Kamila Społeczne Gimnazjum W Kłodzku, opiekun Ewa Rychel


Listy z zadaniami przygotowującymi do etapu szkolnego
III Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego

- dla gimnazjum

- dla szkół ponadgimnazjalnych

 


KONKURS MATEMATYCZNY

Dyrekcja i nauczyciele matematyki Zespołu Szkół Ogólnokształcących

w Kłodzku i Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału

w III Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym.

              Więcej informacji można znaleźć w Regulaminie Konkursu.

REGULAMIN

III MIĘDZYPOWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

O PUCHAR STAROSTÓW POWIATÓW KŁODZKIEGO I ZĄBKOWICKIEGO

I BURMISTRZÓW KŁODZKA  I ZĄBKOWIC ŚLĄSKICH

I. Organizatorzy

   Organizatorami konkursu są:

        Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku

        Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich

II. Skład Komisji Konkursu Matematycznego

W skład Komisji Konkursu wchodzą:

w powiecie kłodzkim:

                       mgr Irena Biesiadecka-Adamek

                       mgr inż. Mirosław Gil

                       mgr Witosław Pająk

                       mgr Elżbieta Wąs

w powiecie ząbkowickim:

                        mgr Mariola Hajduk

                        mgr Jolanta Maziarz

                        mgr inż. Ewa Żuk

III. Cele konkursu

      1. Doskonalenie umiejętności matematycznych wśród uczniów gimnazjów i szkół

          ponadgimnazjalnych

      2. Popularyzowanie matematyki wśród uczniów

      3. Mobilizowanie uczniów do samodzielnej i systematycznej pracy

      4. Podnoszenie poziomu umiejętności stosowania wiedzy matematycznej

      5. Motywowanie do nauki uczniów matematycznie uzdolnionych

      6. Dostarczenie uczniom satysfakcji z sukcesu

      7. Stworzenie życzliwej atmosfery rywalizacji

      8. Motywowanie nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami

IV. Uczestnicy

      Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach:

      -  dla uczniów  klas gimnazjalnych

      -  dla uczniów klas szkół ponadgimnazjalnych .

V.   Zakres wymaganej wiedzy i umiejętności

      Tematyka zadań konkursowych obejmuje

     -  program nauczania matematyki w gimnazjum dla uczniów szkół gimnazjalnych

     -  program nauczania matematyki w szkołach ponadgimnazjalnych dla uczniów szkół

        ponadgimnazjalnych.

VI . Organizacja konkursu

  1. W terminie do roku na stronach internetowych 

      www.chrobry.org  oraz http://lozabkowice.pl                

      zostaną umieszczone dwie listy zadań przygotowujących do I etapu konkursu:

       I – dla gimnazjalistów, II – dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

       Do następnych etapów konkursu będą umieszczane kolejne listy zadań

       o zwiększonym stopniu trudności.

  1. Zainteresowane uczestnictwem w konkursie szkoły, proszone są o wysłanie pocztą  

elektroniczną zgłoszenia na adres organizatorów konkursu:

      Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dla uczniów z powiatu kłodzkiego

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dla uczniów z powiatu ząbkowickiego

      w terminie do 31.10.2015

   3.   Konkurs odbywa się w trzech etapach

           *etap pierwszy – eliminacje szkolne, przeprowadzają szkoły w oparciu o przesłany

          zestaw zadań dnia 17.11.2015r.

          Zestaw złożony jest z 5 zadań otwartych.

          Czas pracy uczestników konkursu wynosi 90 minut.

          Szkolne komisje konkursowe sprawdzają prace uczniów. Wyłaniają ze szkoły trzech

          uczniów z najwyższą liczbą zdobytych punktów. Przesyłają listę uczniów na adres

         organizatora konkursu w  terminie do 22.12.2015r.

        *etap drugi –powiatowy, zostanie przeprowadzony dnia 18.02.2016r.

          w ZSO w Kłodzku dla uczniów z powiatu kłodzkiego

             w LO w Ząbkowicach Śląskich dla uczniów z powiatu ząbkowickiego

      4.  Uczniowie zakwalifikowani do etapu drugiego zgłaszają się wraz z opiekunami

            dnia 18.02.2016r.

             -   w budynku ZSO w Kłodzku, ul. Wojska Polskiego 11

                 uczniowie z powiatu kłodzkiego

              - w budynku LO w Ząbkowicach Śląskich, ul. Powstańców Warszawy 8b

                uczniowie z powiatu ząbkowickiego

      5.    Uczniowie powinni mieć przy sobie ważną legitymację szkolną, przybory

             matematyczne i przybory do pisania.

VII. Regulamin powiatowej części konkursu

       1.   Uczniowie samodzielnie rozwiązują 5 zadań otwartych.

       2.   Czas pracy z zestawem zadań konkursowych – 90 minut.

       3.   Prace uczniów są kodowane.

       4.   Każdy z uczestników konkursu poza arkuszem z zadaniami otrzymuje kartki na

             zapisanie rozwiązań i brudnopis.

       5.   Uczniowie nie mogą używać korektorów i kalkulatorów.

       6.   Zadania otwarte będą punktowane zgodnie z kryteriami.

       7.   Całkowicie poprawne rozwiązanie zadań, uwzględniające inny tok rozumowania niż

             podany w kryteriach,  oceniane jest maksymalną liczbą punktów.

       8.   Jeśli w rozwiązaniu uczeń popełnił błąd i konsekwentnie używał błędnego wyniku do

             dalszych obliczeń, ale wykonane przez ucznia czynności są zgodne lub równoważne

             z tymi, które należałoby wykonać przy rozwiązaniu bezbłędnym, to za niepoprawnie

             wykonaną  czynność  nie przyznajemy punktów, natomiast pozostałą część zadania

             punktujemy tak, jakby błąd nie wystąpił.

     9.     Nie będą przyznawane punkty, jeśli uczeń zastosuje błędną metodę.

   10.     Punkty będą przyznawane tylko za czynności objęte schematem punktowania.

   11.    O przyznaniu odpowiedniej liczby punktów (w wątpliwych przypadkach) decyduje

             przewodniczący konkursu.

   12.    Opiekunowie uczniów tworzą Komisję Konkursową II etapu.

   13.    Komisja zobowiązana jest do czuwania nad prawidłowością przebiegu

             konkursu,  rzetelnego sprawdzania prac, oceniania ich zgodnie z opracowaną

             wcześniej punktacją.

  1. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone po zakończeniu konkursu.
  2. Z każdego powiatu 10 najlepszych gimnazjalistów i 5 uczniów szkół

ponadgimnazjalnych przechodzi do III finałowego etapu międzypowiatowego.

Finał konkursu zostanie przeprowadzony  01.04.2016r.

w  LO w Ząbkowicach Śląskich

VIII  Regulamin powiatowej części konkursu

       1.   Uczniowie samodzielnie rozwiązują 5 zadań otwartych. .

       2.   Czas pracy z zestawem zadań konkursowych – 90 minut.

       3.   Prace uczniów są kodowane.

       4.   Każdy z uczestników konkursu poza arkuszem z zadaniami otrzymuje kartki na

             zapisanie rozwiązań i brudnopis.

       5.   Uczniowie nie mogą używać korektorów i kalkulatorów.

       6.   Zadania otwarte będą punktowane zgodnie z kryteriami.

       7.   Całkowicie poprawne rozwiązanie zadań, uwzględniające inny tok rozumowania niż

             podany w kryteriach,  oceniane jest maksymalną liczbą punktów.

       8.   Jeśli w rozwiązaniu uczeń popełnił błąd i konsekwentnie używał błędnego wyniku do

          dalszych obliczeń, ale wykonane przez ucznia czynności są zgodne lub równoważne

           z tymi, które należałoby wykonać przy rozwiązaniu bezbłędnym, to za niepoprawnie

            wykonaną  czynność  nie przyznajemy punktów, natomiast pozostałą część zadania

            punktujemy tak jakby błąd nie wystąpił.

     9.    Nie będą przyznawane punkty, jeśli uczeń zastosuje błędną metodę.

   10.    Punkty będą przyznawane tylko za czynności objęte schematem punktowania.

   11.    O przyznaniu odpowiedniej liczby punktów (w wątpliwych przypadkach) decyduje

            przewodniczący konkursu.

   12.   Opiekunowie uczniów tworzą Komisję Finałową Konkursu.

   13.   Komisja zobowiązana jest do czuwania nad prawidłowością przebiegu

           konkursu,  rzetelnego sprawdzania prac, oceniania ich zgodnie z opracowaną

           wcześniej punktacją.

  1. W dniu przeprowadzenia konkursu zostaną ogłoszone  wyniki konkursu i nastąpi rozdanie nagród.

   15.   Dla zwycięzców przewidziane są nagrody

         - Zwycięzca Konkursu otrzymuje Puchar Starostów Powiatu Kłodzkiego

           i Ząbkowickiego oraz Burmistrzów Kłodzka i Ząbkowic Śląskich, a także nagrody

            rzeczowe

         - Laureaci ( miejsca 1-5) nagrody rzeczowe.

IX. Przepisy końcowe

         1.   Uczniowie oraz ich opiekunowie w momencie zgłoszenia wyrażają zgodę na

               przetwarzanie danych osobowych do celów konkursu.

  1. Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne.

Dyrekcja i nauczyciele matematyki

ZSO w Kłodzku, LO w Ząbkowicach Śląskich 


rok szkolny 2014/2015


FINAŁ II MIĘDZYPOWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH
POWIATU KŁODZKIEGO I ZĄBKOWICKIEGO
O PUCHAR STAROSTÓW POWIATU KŁODZKIEGO I ZĄBKOWICKIEGO ORAZ BURMISTRZÓW KŁODZKA I ZĄBKOWIC ŚLĄSKICH

Dnia 14 kwietnia 2015 roku w murach Chrobrego został przeprowadzony III finałowy etap II Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego. W finale konkursu wzięło udział 20 gimnazjalistów i 10 uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu kłodzkiego i ząbkowickiego. Uczniowie rywalizowali ze sobą rozwiązując 5 zadań z różnych działów matematyki. Komisja Konkursowa złożona z nauczycieli matematyki – opiekunów finalistów - sprawdzała i oceniała na bieżąco zakodowane prace uczniów.
I miejsce i Puchar Starostów Powiatu Kłodzkiego i Ząbkowickiego
oraz Burmistrzów Kłodzka i Ząbkowic Śląskich

w kategorii szkoły ponadgimnazjalne

zdobył Bartosz Pogoda
– uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Kłodzku
opiekun – p. Mirosław Gil

w kategorii gimnazja

zdobył Jakub Stecko
- uczeń Publicznego Gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śląskich
opiekun – p. Edyta Tyrcz

Honorowym patronatem konkurs objęli
- pani Monika Wielichowska - Posłanka na Sejm RP
- pan Roman Fester – Starosta Powiatu Ząbkowickiego
- pan Maciej Awiżeń – Starosta Powiatu Kłodzkiego
- pan Marcin Orzeszek – Burmistrz Miasta i Gminy Ząbkowice Śląskie
- pan Michał Piszko - Burmistrz Miasta Kłodzko.

Uroczystą galę wręczenia nagród swoją obecnością zaszczycili
- pani Monika Wielichowska - Posłanka na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej
- pan Maciej Awiżeń – Starosta Powiatu Kłodzkiego
- pan Wiesław Tracz – Wiceburmistrz Kłodzka
- pan Marek Błażejewski – Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu

Urzędu Miasta i Gminy – Ząbkowice Śląskie
- pan Paweł Popiel – Kierownika Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Kłodzku
- pani Kamila Nowak -Wiśniewska – Dyrektora Kina Ciemna 3D w Kłodzku
- pan Tomasz Błauciak – Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich
- pan Arnold Różewicza - Przewodniczący Rady Rodziców przy ZSO w Kłodzku
- pan Marcin Klimaszewski – Wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku
- nauczyciele z powiatu kłodzkiego i ząbkowickiego

Fundatorami nagród i upominków dla laureatów i finalistów
II Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego są
- pani Monika Wielichowska
- pan Roman Fester
- pan Maciej Awiżeń
- pan Marcin Orzeszek
- pan Michał Piszko
- pan Zdzisław Dunin-Mikulski
- pani Kamila Nowak-Wiśniewska
- pani Katarzyna Beck i pani Małgorzata Walczak
- Rada Rodziców przy ZSO w Kłodzku
- Kłodzka Chata
- Leroy Merlin
- Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

Składamy serdeczne podziękowanie sponsorom i fundatorom nagród.
Uczniom i ich nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy konkursu
Dyrekcja
Nauczyciele matematyki

 

WYNIKI ETAPU FINAŁOWEGO

Lista uczniów szkół ponadgimnazjalnych uczestników etapu finałowego  
 Miejsce Uczeń Szkoła Opiekun
I Bartosz Pogoda I Liceum Ogólnokształcące w Kłodzku Mirosław Gil
II Marcin Walkiewicz Liceum Ogólnokształcące w Ząbkowicach Śląskich Ewa Żuk
III Paulina Tarsa

I Liceum Ogólnokształcącew Kłodzku

Irena Biesiadecka-Adamek
III Hubert Lang Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej Justyna Gajewska-Grelak
IV Jakub Gendek Liceum Ogólnokształcące w Ząbkowicach Śląskich Mariola Hajduk
IV Daniel Karabiński I Liceum Ogólnokształcące w Kłodzku Mirosław Gil
V Przemysław Borszowski Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej Justyna Gajewska-Grelak
VI Robert Mulka Liceum Ogólnokształcące w Ząbkowicach Śląskich Mariola Hajduk
VII Jakub Siembida Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach  Elżbieta Siembida
VIII Aleksandra Sobczuk Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach  Beata Kwiecień

 

Lista uczniów gimnazjów uczestników etapu finałowego   
Miejsce Uczeń Szkoła Opiekun
I Jakub Stecko Publiczne Gimnazjumnr 1 w Ząbkowicach Śląskich Edyta Tyrcz
II Łukasz Biesiadecki Gimnazjum nr 3 w Kłodzku Agnieszka Wrzesień-Kowalska
II Jakub Dworzański Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie Iwona Kąfera
III Oskar Kudas Publiczne Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śląskich Rafał Ignacik
III Łukasz Pich Gimnazjum nr 3 w Kłodzku Agnieszka Wrzesień-Kowalska
III Marcin Wiśniewski Publiczne Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śląskich Rafał Ignacik
IV Weronika Lebda Gimnazjum nr 2 w Kłodzku Mirosława Mielcarek
IV Michał Popiel Gimnazjum nr 1 w Kłodzku Katarzyna Jakubowska
V Joachim Schmidt Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie Iwona Kąfera
VI Kacper Cyganek Gimnazjum Publiczne w Ziębicach Aurelia Przybył
VII Agata Szpak Gimnazjum Alternatywne w Kłodzku Agnieszka Gródecka-Pietrzak
VII Iga Chudzikiewicz Publiczne Gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śląskich Gabriela Grzęda
VIII Kalina Pacha Publiczne Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śląskich Rafał Ignacik
VIII Grzegorz Makuch Publiczne Gimnazjum w Kamieńcu Ząbkowickim Anna Cisowska
VIII  Kajetan Mielnik Gimnazjum Alternatywne w Kłodzku Agnieszka Gródecka-Pietrzak
IX Paweł Kulikowski Gimnazjum nr 2 w Kłodzku Mirosława Mielcarek
IX Klaudia Krzus Gimnazjum ZSS w Ciepłowodach Elżbieta Opyc
X Julia Sajewicz Gimnazjum Publiczne w Kłodzku Dorota Tybińska
X Martyna Szendzielorz Gimnazjum SZS w Złotym Stoku Konstancja Nowakowska
XI Michał Gabrysz Publiczne Gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śląskich Gabriela Grzęda

 


ETAP POWIATOWY

5 lutego 2015 roku w murach „Chrobrego” został przeprowadzony powiatowy etap II Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych Powiatu Kłodzkiego i Ząbkowickiego o Puchar Starostów Powiatu Kłodzkiego i Ząbkowickiego oraz Burmistrzów Kłodzka i Ząbkowic Śląskich. W konkursie rywalizowało ze sobą 45 uczniów z 15 szkół powiatu kłodzkiego. Spośród uczestników Komisja Konkursowa wyłoniła „najlepszych z najlepszych” - 10 gimnazjalistów

i 5 licealistów. Wśród nich znaleźli się

LICEALIŚCI:
Daniel Karabiński z I LO w Kłodzku
Bartosz Pogoda z I LO w Kłodzku
Przemysław Borszowski z ZSO w Bystrzycy Kłodzkiej
Hubert Lang z ZSO w Bystrzycy Kłodzkiej
Paulina Tarsa z I LO w Kłodzku

GIMNAZJALIŚCI:
Łukasz Biesiadecki z Gimnazjum nr 3 w Kłodzku
Jakub Dworzański z Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie
Paweł Kulikowski z Gimnazjum nr 2 w Kłodzku
Joachim Schmidt z Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie
Weronika Lebda z Gimnazjum nr 2 w Kłodzku
Łukasz Pich z Gimnazjum nr 3 w Kłodzku
Julia Sajewicz z Gimnazjum Publicznego w Kłodzku
Agata Szpak z ZSA w Kłodzku
Michał Popiel z Gimnazjum nr 1 w Kłodzku
Kajetan Mielnik z ZSA w Kłodzku

 

Uczniowie będą reprezentować powiat kłodzki podczas finałowego, międzypowiatowego etapu konkursu, który odbędzie się 14 kwietnia 2015 roku w gmachu Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku.

Uczniom i ich opiekunom – nauczycielom matematyki gratulujemy i życzymy dalszych

Dyrekcja ZSO w Kłodzku
oraz organizatorzy konkursu


UCZNIOWIE ZAKWALIFIKOWANI DO II ETAPU KONKURSU
  GIMNAZJA  
L.P. UCZEŃ SZKOŁA
1 Bajda Jonasz Gimnazjum w Domaszkowie
2 Biesiadecki Łukasz Gimnazjum nr 3 w Kłodzku
3 Czech Michał Gimnazjum w Szczytnej
4 Dworzański Jakub Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie
5 Estreicher Agata Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie
6 Gęborys Marta Powiatowe Gimnazjum Dwujęzyczne w Kłodzku
7 Greniuk Maria Gimnazjum nr 3 w Kłodzku
8 Kadys Michał Gimnazjum w Domaszkowie
9 Kornaszewski Michał Gimnazjum w Domaszkowie
10 Komorowski Jakub Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 w Kłodzku
11 Kopacz Angelika Gimnazjum w Szczytnej
12 Kulikowski Paweł Gimnazjum nr 2 przy MZS w Kłodzku
13 Lebda Weronika Gimnazjum nr 2 przy MZS w Kłodzku
14 Mielnik Kajetan ZSA Kłodzko
15 Ogonowski Kamil Gimnazjum nr 2 przy MZS w Kłodzku
16 Pawłów Michał Powiatowe Gimnazjum Dwujęzyczne w Kłodzku
17 Pich Łukasz Gimnazjum nr 3 w Kłodzku
18 Piszczek Wojciech Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 w Kłodzku
19 Popiel Michał Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 w Kłodzku
20 Puć Andrzej Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 w Kłodzku
21 Pustuła Michał Gimnazjum Publiczne w Lewinie Kłodzkim
22 Rakoczy Zuzanna Gimnazjum Publiczne w Kłodzku
23 Różak Paulina Gimnazjum Publiczne w Kłodzku
24 Sajewicz Julia Gimnazjum Publiczne w Kłodzku
25 Schmidt Joachim  Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie
26 Szpak Agata ZSA Kłodzko
27 Ustrzycki Michał Gimnazjum w Szczytnej
28 Ziółkowska Natalia Gimnazjum Publiczne w Lewinie Kłodzkim
29 Zwierzchowska Emilia Powiatowe Gimnazjum Dwujęzyczne w Kłodzku
30 Żyła Filip Gimnazjum Publiczne w Lewinie Kłodzkim
  LICEA  
1 Bobula Michał ZSA Kłodzko
2 Borszowski Przemysław ZSO Bystrzyca Kłodzka
3 Cerazy Michał LO Nowa Ruda
4 Cudak Julia ZSS Kłodzko
5 Jakubiec Marcin LO Chrobry Kłodzko
6 Karabiński Daniel LO Chrobry Kłodzko
7 Kołodziejczyk Aleksandra ZSS Kłodzko
8 Kozimor Jakub ZSA Kłodzko
9 Lang Hubert ZSO Bystrzyca Kłodzka
10 Pawlina Wojciech LO Nowa Ruda
11 Pogoda Bartosz LO Chrobry Kłodzko
12 Rychel Justyna ZSS Kłodzko
13 Rzepecki Mateusz LO Nowa Ruda
14 Tarsa Paulina LO Chrobry Kłodzko
15 Wojtyła Klaudia ZSO Bystrzyca Kłodzka
16 Zieliński Wojciech ZSA Kłodzko

 

    WYNIKI GIMNAZJALISTÓW    
KOD UCZNIA  ZAD.1 ZAD.2 ZAD.3 ZAD.4 ZAD.5 SUMA MIEJSCE
3 5 4 3 5 5 22 I
16 5 0 5 5 5 20 II
22 1 5 5 1 5 17 III
12 1 5 5 5 0 16 IV
23 3 1 5 1,5 5 15,5 V
26 5 5 2 1,5 1 14,5 VI
4 1 5 1 1 5 13 VII
15 5 5 2 1 0 13 VII
21 0 0 2 5 5 12 VIII
6 4 0 1 1 5 11 IX
18 5 2 1 2 0 10 X
2 0 5 2 2 0 9 XI
29 3 4 2 0 0 9 XI
39 4 0 0 5 0 9 XI
40 4 0 0 0 5 9 XI
25 4 1 2 1 0 8 XII
28 5 0 1 1,5 0 7,5 XIII
1 2 0 1 1,5 2 6,5 XIV
9 4 0 1 1 0 6 XV
11 0 5 0 1 0 6 XV
38 5 0 0 1 0 6 XV
10 4 0 0 1,5 0 5,5 XVI
20 0 0 1 2,5 2 5,5 XVI
36 5 0 0 0,5 0 5,5 XVI
30 3 0 1 0 0 4 XVII
14 3 0 0 0,5 0 3,5 XVIII
7 2 0 0 0 0 2 XIX
19 0 0 0 2 0 2 XIX
24 1 0 0 1 0 2 XIX
  WYNIKI LICEALISTÓW      
KOD UCZNIA ZAD.1   ZAD.2 ZAD.3 ZAD.4 ZAD.5 SUMA MIEJSCE
33 5   5 5 5 4 24 I
31 5   5 4 5 4 23 II
32 5   5 4 5 1 20 III
34 5   5 5 0 5 20 III
44 5   5 4 5 0,5 19,5 IV
35 5   3 5 1 4 18 V
41 2   5 5 1 3,5 16,5 VI
46 5   5 5 1 0 16 VII
27 2   5 3 1 4 15 VIII
37 5   1 5 0 4 15 VIII
45 4   1 5 1 4 15 VIII
5 5   5 3 1 0 14 IX
43 5   5 4 0 0 14 IX
42 2   5 5 1 0,5 13,5 X
8 5   5 2 0 0,5 12,5 XI
13 1   3 1 0 0 5 XII

 

 


II Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny Szkół Gimnazjalnych
i Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starostów Powiatów Kłodzkiego i Ząbkowickiego
i Burmistrzów Kłodzka i Ząbkowic Śląskich


1 grudnia 2014r. w gimnazjach i liceach powiatu kłodzkiego i ząbkowickiego został
przeprowadzony I etap konkursu – eliminacje szkolne. W powiecie kłodzkim w konkursie
brali udział uczniowie 11 gimnazjów i 6 szkół ponadgimnazjalnych. Łącznie 203 uczniów.
Do II powiatowego etapu konkursu zakwalifikowało się 33 gimnazjalistów i 16 licealistów.
II etap konkursu zostanie przeprowadzony 5 lutego 2015 roku w gmachu Liceum
Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku. Spośród uczestników wyłonimy
najlepszych matematyków: 10 gimnazjalistów i 5 licealistów, którzy wezmą udział w III
finałowym międzypowiatowym etapie konkursu, który odbędzie się 14 kwietnia 2015 roku.
Uczniom i ich opiekunom – nauczycielom matematyki gratulujemy i życzymy
dalszych sukcesów.


Organizatorzy konkursu


UCZNIOWIE ZAKWALIFIKOWANI DO II ETAPU KONKURSU

GIMNAZJA

1 Bajda Jonasz Gimnazjum w Domaszkowie

2 Biesiadecki Łukasz Gimnazjum nr 3 w Kłodzku

3 Czech Michał Gimnazjum w Szczytnej

4 Dworzański Jakub Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie

5 Estreicher Agata Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie

6 Gęborys Marta Powiatowe Gimnazjum Dwujęzyczne w Kłodzku

7 Greniuk Maria Gimnazjum nr 3 w Kłodzku

8 Hoffman Wiktoria Publiczne Gimnazjum w Bardzie

9 Kadys Michał Gimnazjum w Domaszkowie

10 Kapłan Alicja Publiczne Gimnazjum w Bardzie

11 Komaszewski Michał Gimnazjum w Domaszkowie

12 Komorowski Jakub Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 w Kłodzku

13 Kopacz Angelika Gimnazjum w Szczytnej

14 Kulikowski Paweł Gimnazjum nr 2 przy MZS w Kłodzku

15 Lebda Weronika Gimnazjum nr 2 przy MZS w Kłodzku

16 Mielnik Kajetan ZSA Kłodzko

17 Ogonowski Kamil Gimnazjum nr 2 przy MZS w Kłodzku

18 Oziębło Sylwia Publiczne Gimnazjum w Bardzie

19 Pawłów Michał Powiatowe Gimnazjum Dwujęzyczne w Kłodzku

20 Pich Łukasz Gimnazjum nr 3 w Kłodzku

21 Piszczek Wojciech Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 w Kłodzku

22 Popiel Michał Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 w Kłodzku

23 Puć Andrzej Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 w Kłodzku

24 Pustuła Michał Gimnazjum Publiczne w Lewinie Kłodzkim

25 Rakoczy Zuzanna Gimnazjum Publiczne w Kłodzku

26 Różak Paulina Gimnazjum Publiczne w Kłodzku

27 Sajewicz Julia Gimnazjum Publiczne w Kłodzku

28 Schmidt Joachim Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie

29 Szpak Agata ZSA Kłodzko

30 Ustrzycki Michał Gimnazjum w Szczytnej

31 Ziółkowska Natalia Gimnazjum Publiczne w Lewinie Kłodzkim

32 Zwierzchowska Emilia Powiatowe Gimnazjum Dwujęzyczne w Kłodzku

33 Żyła Filip Gimnazjum Publiczne w Lewinie Kłodzkim

LICEA

1 Bobula Michał ZSA Kłodzko

2 Borszowski PrzemysławZSO Bystrzyca Kłodzka

3 Cerazy Michał LO Nowa Ruda

4 Cudak Julia ZSS Kłodzko

5 Jakubiec Marcin LO Chrobry Kłodzko

6 Karabiński Daniel LO Chrobry Kłodzko

7 Kołodziejczyk AleksandraZSS Kłodzko

8 Kozimor Jakub ZSA Kłodzko

9 Lang Hubert ZSO Bystrzyca Kłodzka

10 Pawlina Wojciech LO Nowa Ruda

11 Pogoda Bartosz LO Chrobry Kłodzko

12 Rychel Justyna ZSS Kłodzko

13 Rzepecki Mateusz LO Nowa Ruda

14 Tarsa Paulina LO Chrobry Kłodzko

15 Wojtyła Klaudia ZSO Bystrzyca Kłodzka

16 Zieliński Wojciech ZSA Kłodzko


 

Nowość - Zadania przygotowujące do I etapu konkuru matematycznego


KONKURS MATEMATYCZNY

Dyrekcja i nauczyciele matematyki Zespołu Szkół Ogólnokształcących

w Kłodzku i Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich zapraszają

uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału

w II Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym.

Więcej informacji można znaleźć w Regulaminie Konkursu.

REGULAMIN

II MIĘDZYPOWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

O PUCHAR STAROSTÓW POWIATÓW KŁODZKIEGO I ZĄBKOWICKIEGO

I BURMISTRZÓW KŁODZKA I ZĄBKOWIC ŚLĄSKICH

I. Organizatorzy

Organizatorami konkursu są:

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku

Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich

II. Skład Komisji Konkursu Matematycznego

W skład Komisji Konkursu wchodzą:

w powiecie kłodzkim:

  • mgr Irena Biesiadecka-Adamek
  • mgr inż. Mirosław Gil
  • mgr Renata Mrózek-Adamczyk
  • mgr Witosław Pająk
  • mgr Elżbieta Wąs

 

w powiecie ząbkowickim:

  • mgr Mariola Hajduk
  • mgr Jolanta Maziarz
  • mgr inż. Ewa Żuk

III. Cele konkursu

1. Doskonalenie umiejętności matematycznych wśród uczniów gimnazjów i szkół

ponadgimnazjalnych

2. Popularyzowanie matematyki wśród uczniów

3. Mobilizowanie uczniów do samodzielnej i systematycznej pracy

4. Podnoszenie poziomu umiejętności stosowania wiedzy matematycznej

5. Motywowanie do nauki uczniów matematycznie uzdolnionych

6. Dostarczenie uczniom satysfakcji z sukcesu

7. Stworzenie życzliwej atmosfery rywalizacji

8. Motywowanie nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami

IV. Uczestnicy

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach:

- dla uczniów klas gimnazjalnych

- dla uczniów klas szkół ponadgimnazjalnych .

V. Zakres wymaganej wiedzy i umiejętności

Tematyka zadań konkursowych obejmuje

- program nauczania matematyki w gimnazjum dla uczniów szkół gimnazjalnych

- program nauczania matematyki w szkołach ponadgimnazjalnych dla uczniów szkół

ponadgimnazjalnych.

VI . Organizacja konkursu

1. W terminie do 30.09.2014roku na stronach internetowych

www.chrobry.org oraz http://lozabkowice.pl

zostaną umieszczone dwie listy zadań przygotowujących do I etapu konkursu:

I – dla gimnazjalistów, II – dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

2. Zainteresowane uczestnictwem w konkursie szkoły, proszone są o wysłanie pocztą

elektroniczną zgłoszenia na adres organizatorów konkursu:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dla uczniów z powiatu kłodzkiego

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dla uczniów z powiatu ząbkowickiego

w terminie do 24.10.2014r.

3. Konkurs odbywa się w trzech etapach

*etap pierwszy – eliminacje szkolne, przeprowadzają szkoły w oparciu o przesłany

zestaw zadań dnia 26.11.2014r.

Zestaw złożony jest z 5 zadań otwartych.

Czas pracy uczestników konkursu wynosi 90 minut.

Szkolne komisje konkursowe sprawdzają prace uczniów. Wyłaniają ze szkoły trzech

uczniów z najwyższą liczbą zdobytych punktów. Przesyłają listę uczniów na adres

organizatora konkursu w terminie do 12.12.2014r.

*etap drugi –powiatowy, zostanie przeprowadzony dnia 05.02.2015r.

w ZSO w Kłodzku dla uczniów z powiatu kłodzkiego

w LO w Ząbkowicach Śląskich dla uczniów z powiatu ząbkowickiego

4. Uczniowie zakwalifikowani do etapu drugiego zgłaszają się wraz z opiekunami

dnia 05.02.2015r.

- w budynku ZSO w Kłodzku, ul. Wojska Polskiego 11

uczniowie z powiatu kłodzkiego

- w budynku LO w Ząbkowicach Śląskich, ul. Powstańców Warszawy 8b

uczniowie z powiatu ząbkowickiego

5. Uczniowie powinni mieć przy sobie ważną legitymację szkolną, przybory

matematyczne i przybory do pisania.

VII. Regulamin powiatowej części konkursu

1. Uczniowie samodzielnie rozwiązują 5 zadań otwartych.

2. Czas pracy z zestawem zadań konkursowych – 90 minut.

3. Prace uczniów są kodowane.

4. Każdy z uczestników konkursu poza arkuszem z zadaniami otrzymuje kartki na

zapisanie rozwiązań i brudnopis.

5. Uczniowie nie mogą używać korektorów i kalkulatorów.

6. Zadania otwarte będą punktowane zgodnie z kryteriami.

7. Całkowicie poprawne rozwiązanie zadań, uwzględniające inny tok rozumowania niż

podany w kryteriach, oceniane jest maksymalną liczbą punktów.

8. Jeśli w rozwiązaniu uczeń popełnił błąd i konsekwentnie używał błędnego wyniku do

dalszych obliczeń, ale wykonane przez ucznia czynności są zgodne lub równoważne

z tymi, które należałoby wykonać przy rozwiązaniu bezbłędnym, to za niepoprawnie

wykonaną czynność nie przyznajemy punktów, natomiast pozostałą część zadania

punktujemy tak, jakby błąd nie wystąpił.

9. Nie będą przyznawane punkty, jeśli uczeń zastosuje błędną metodę.

10. Punkty będą przyznawane tylko za czynności objęte schematem punktowania.

11. O przyznaniu odpowiedniej liczby punktów (w wątpliwych przypadkach) decyduje

przewodniczący konkursu.

12. Opiekunowie uczniów tworzą Komisję Konkursową II etapu.

13. Komisja zobowiązana jest do czuwania nad prawidłowością przebiegu

konkursu, rzetelnego sprawdzania prac, oceniania ich zgodnie z opracowaną

wcześniej punktacją.

14. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone po zakończeniu konkursu.

15. Z każdego powiatu 10 najlepszych gimnazjalistów i 5 uczniów szkół

ponadgimnazjalnych przechodzi do III finałowego etapu międzypowiatowego.

Finał konkursu zostanie przeprowadzony 14.04.2015r.

w ZSO w Kłodzku

VIII Regulamin powiatowej części konkursu

1. Uczniowie samodzielnie rozwiązują 5 zadań otwartych. .

2. Czas pracy z zestawem zadań konkursowych – 90 minut.

3. Prace uczniów są kodowane.

4. Każdy z uczestników konkursu poza arkuszem z zadaniami otrzymuje kartki na

zapisanie rozwiązań i brudnopis.

5. Uczniowie nie mogą używać korektorów i kalkulatorów.

6. Zadania otwarte będą punktowane zgodnie z kryteriami.

7. Całkowicie poprawne rozwiązanie zadań, uwzględniające inny tok rozumowania niż

podany w kryteriach, oceniane jest maksymalną liczbą punktów.

8. Jeśli w rozwiązaniu uczeń popełnił błąd i konsekwentnie używał błędnego wyniku do

dalszych obliczeń, ale wykonane przez ucznia czynności są zgodne lub równoważne

z tymi, które należałoby wykonać przy rozwiązaniu bezbłędnym, to za niepoprawnie

wykonaną czynność nie przyznajemy punktów, natomiast pozostałą część zadania

punktujemy tak jakby błąd nie wystąpił.

9. Nie będą przyznawane punkty, jeśli uczeń zastosuje błędną metodę.

10. Punkty będą przyznawane tylko za czynności objęte schematem punktowania.

11. O przyznaniu odpowiedniej liczby punktów (w wątpliwych przypadkach) decyduje

przewodniczący konkursu.

12. Opiekunowie uczniów tworzą Komisję Finałową Konkursu.

13. Komisja zobowiązana jest do czuwania nad prawidłowością przebiegu

konkursu, rzetelnego sprawdzania prac, oceniania ich zgodnie z opracowaną

wcześniej punktacją.

14. W dniu przeprowadzenia konkursu zostaną ogłoszone wyniki konkursu i nastąpi

rozdanie nagród.

15. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody

- Zwycięzca Konkursu otrzymuje Puchar Starostów Powiatu Kłodzkiego

i Ząbkowickiego oraz Burmistrzów Kłodzka i Ząbkowic Śląskich, a także nagrody

- Laureaci ( miejsca 1-5) nagrody rzeczowe.

IX. Przepisy końcowe

1. Uczniowie oraz ich opiekunowie w momencie zgłoszenia wyrażają zgodę na

przetwarzanie danych osobowych do celów konkursu.

2. Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne.

Dyrekcja i nauczyciele matematyki

ZSO w Kłodzku, LO w Ząbkowicach Śląskich

- gimnazjaliści

KOD

ZAD.1

ZAD.2

ZAD.3

ZAD.4

ZAD.5

SUMA

MIEJSCE

5

5

6

1

4,5

5

21,5

II

14

0

6

0

5

0

11

 

15

0

6

0

1,5

0

7,5

 

16

0

2

1

1,5

3

7,5

 

17

0

6

0

1,5

0

7,5

 

18

0

2

0

3,5

1

6,5

 

19

0,5

6

4

5

0

15,5

VII

20

5

6

4

1,5

2

18,5

IV

22

0

1

0

2,5

0

3,5

 

23

0,5

6

0

1

0

7,5

 

24

0

1

0

5

3

9

 

25

0

5

0

1,5

1

7,5

 

26

0

6

0

4

1

11

 

27

0

2

4

5

1

12

X

28

0

6

0

5

0

11

 

29

0

2

1

5

0

8

 

30

0

0

0

5

0

5

 

31

0

3

0

5

1

9

 

33

0

5

0

5

5

15

VIII

34

0

2

0

5

0

7

 

35

0

2

2

2,5

0

6,5

 

36

0

5

2

5

5

17

V

37

0

2

0

5

2

9

 

38

5

3

4

5

5

22

I

39

0

6

1

4,5

0

11,5

 

40

5

2

1

5

1

14

IX

41

5

4

4

5

2

20

III

43

5

6

0

5

0

16

VI

45

2

2

2

5

0

11

 

 

 

MIEJSCE

UCZEŃ

SZKOŁA

OPIEKUN

1

Popiel Michał

I LO w Kłodzku

Elżbieta Wąs

1

Bogdan Paweł

LO w Bystrzycy Kłodzkiej

Magdalena Karpowicz

2

Stanaszek Szymon

Liceum Alternatywne w Kłodzku

Agnieszka Gródecka-Pietrzak

3

Żyła Filip

I LO w Kłodzku

Irena Biesiadecka-Adamek

4

Lampasiak Marta

LO w Bystrzycy Kłodzkiej

Magdalena Karpowicz