Menu

LO "Chrobry" ze spektaklem "Romeo i Julia" w Bystrzycy Kłodzkiej

 Dnia 15.05.2024 r. grupa uczniowska z Teatru Obcojęzycznego z LO"Chrobry" wystąpiła z towarzyszeniem uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej w Bystrzycy Kłodzkiej w MGOKB o godzinie 17.00. Spektakl był bezpłatny , ale  środki z tego spektakle  zbierane były do puszek- pod opieką Fundacji przy Domu Dziecka w Kłodzku'" Razem możemy więcej". Dziękujemy Panu Prezesowi Damianowi  Ślak za pomoc i opiekę. Przypominamy ,że środki były są przeznaczone dla naszych tegorocznych maturzystek Wiktorii, Kornelii i Oli, które potrzebują wsparcia w wyborze ich przyszłych dróg życiowych.

 

Spektakl oparty jest  na sztuce  Williama Shakespeare’a  o tym samym tytule. W naszej inscenizacji angielsko- polskiej wykorzystano fragmenty sztuki w tłumaczeniu Leona Ulricha. Zespół reżysersko-aktorsko-muzyczny poniżej:

 • Elementy sceniczne z  PANTOMIMĄ  są autorstwa Pani Doroty Miszczuk-nauczyciela języka angielskiego w naszej szkole.
 • INSPICJENTKA: Aleksandra Kirsza
 • KOSTIUMY: Aleksander Jamny, Łucja Walczak, Julia Hendzel, Aleksandra Kirsza, Danuta Mołdysz
 • PLAKAT i ZDJĘCIA:Amelia Ćwik
 • Muzykę do spektaklu skomponował uczeń klasy 3 a Jakub Barycz, który był pomysłodawcą i animatorem przedsięwzięcia muzycznego towarzyszącemu spektaklowi.

 Spektaklowi towarzyszył zespół instrumentalny w składzie:

1.Magdalena Prasał 1f-fle2.Maja Nicoś 1h-skrzypce3.Hanna Pawlik gościnnie - skrzypce

3.Antoni Duma 3f-trąbka

4.Liliana Wyjadłowska 2f-gitara klasyczna

nasz5.Jan Jasiński gościnnie-wiolonczela

5.Hanna Jakubowska gościnnie  - klawisze

 •  Zespołem dyrygowała Pani Renata –Fiałkowska Duma z Państwoej Szkoły Muzycznej w Bystrzycy Kłodzkiej
 •  OBSADA:
 1. MERCUTIO- Aleksander Jamny 3c
 2. PARIS- MICHAŁ IWANISZYN 3C
 3. Benwolio- Otylia Barwińska 3b
 4. MONTAGUE, -Tymoteusz Trzewiczek 2b
 5. LADY MONTAGUE- Viktoria Telenga I i
 6. ROMEO- KAJETAN GÓRECKI IV e
 7. CAPULET- Mikołaj Chlubiński.
 8. LADY CAPULET: Maja Salamon 1b
 9. QUEEN MAB:Wiktoria Kwiecińska 1b
 10. JULIET- Oliwia Olak 2b
 11. JULIA-Hanna Makuchowska3e
 12. TYBALT-Weronika Adamów
 13. NURSE-Dominika Nowak 3e
 14. FRIAR LAWRENCE-Vanessa Zin

 WAY PEOPLE-ludzie drogi:

WP1, Brother John: Alicja Pająk 2e

 WP2, Balthasar:Małgorzata Jaworska 2h

 WP3,Aptekarz: Łucja Walczak 1 i

 WP4: Julia Hendzel 3c

 WP5: Antonina Kuban 1 d

 WP6: OLiwia Nosek 2b

 WP7:Weronika Stępień 2b

 WP 8:Aleksandra Świderska 2b

 WP9:Julia Kruk 1b

 WP10: Amelia Krechowska 1b

 Wp11:Hanna Makuchowska 3e

 WP12: Dominika Makarska 2h

 •  REŻYSERIA:Danuta Mołdysz, Jakub Barycz, Dorota Miszczuk,

Tyle jeśli chodzi o informacje na temat spektaklu. Teraz nieco wrażeń z samego pobytu w Bystrzycy Kłodzkiej. Bardzo pracowity dzień , ponieważ po przybyciu pociągiem około 08.00 próby trwały do 14.00. Potem przebieranie się w kostiumy od 15.30 do 16.40. Potem spektakl. Ku naszemu  szczęściu bardzo dobrze przyjęty przez widownię. Zachwytom nad naszą młodzieżą z Kłodzka nie było końca- wypowiadanych przez Panią Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej i Dyrektora Ośrodka. Pani Burmistrz Ewelina Walczak podkreślała wagę współpracy Kłodzkiego Liceum i Szkoły Muzycznej w Bystrzycy Kłodzkiej. Uczniom gratulowano kunsztu i urody szekspirowskiego spektaklu

 

DZIĘKUJEMY ZA WSPÓŁPRACĘ Z NAMI I UDOSTĘPNIENIE SALI W MIEJSKO-GMINNYM  OŚRODKU KULTURY W BYSTRZYCY KŁODZKIEJ PANU DYREKTOROWI ROMANOWI BOGDAŁ  ORAZ PRACOWNIKOM, W TYM SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA PANU ROBERTOWI GRABOWSKIEMU I PANU MARCINOWI GOMUŁKA.

 

 

 .

DZIEKUJEMY PANU DANIELOWI ŚLAK-PREZESOWI FUNDACJI „RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ’ ZA POMOC, PAŃSTWOWEJ SZKOLE MUZYCZNEJ W BYSTRZYCY KŁODZKIEJ I DYREKCJI I NAUCZYCIELOM NASZEJ SZKOŁY ZA WYROZUMIAŁOŚĆ I CIERPLIWOŚĆ.

 

Tu Moi Drodzy link do pozostałych zdjęć udostępnionych przez fotografa MGOK w Bystrzycy Kł

 

ROMEO and JULIET w Bystrzycy Kł

 

 

Kalendarz szkolny

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Współpraca

 dublinlogo
https://www.gybroumov.cz/cs/
Prep centre logo CMYK
szkolawchmurze www badge 360x360
 OSE
 logoetwinning
https://instaling.pl/
 logo new
 logo 2019
 logo UWr IFS