- Szczegóły
W naszej szkole możesz skorzystać z pomocy pedagoga, pedagoga specjalnego, terapeuty pedagogicznego lub psychologa oraz asystenta międzykulturowego
Nasze gabinety znajdują się na II piętrze szkoły. Zapraszamy!
psycholog Marta Godec – Kiełbasa, gabinet 52a
psycholog Martyna Kołodziejska, gabinet 44
psycholog Magdalena Kurowska, gabinet 44
pedagog Anna Olbińska, gabinet 54
pedagog specjalny, terapeuta pedagogiczny Aleksandra Mucha, gabinet 52A
asystent międzykulturowy Lesia Iskorostenska , gabinetv 44
Możesz do nas pisać poprzez dziennik elektroniczny.
OPIEKA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA
Droga/drogi Uczennico/Uczniu, jeśli masz stwierdzone specyficzne trudności w nauce, chorobę przewlekłą lub jest inny ważny powód i chcesz, abyś była/był w szkole objęta/objęty pomocą psychologiczno-pedagogiczną, to w sekretariacie szkoły złóż wniosek do dyrektora szkoły o objęcie ucznia pomocą psychologiczno - pedagogiczną (w załączeniu) oraz dołącz dokumenty (opinię, orzeczenie z Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej, zaświadczenie lekarskie lub opinię specjalisty np. psychoterapeuty). Pamiętaj, że zawsze musi być podstawa do objęcia Ciebie taką opieką. Jeśli jesteś pełnoletnia/pełnoletni to wniosek możesz wypełnić sam. Formy pomocy dopasowujemy indywidualnie. Zgodę wyraża dyrektor szkoły lub wicedyrektorzy. Na najbliższej od daty złożenia wniosku Radzie Pedagogicznej nauczyciele zostaną poinformowani o objęciu Ciebie opieką psychologiczno-pedagogiczną, a w dzienniku elektronicznym zostanie wprowadzony zapis, który będzie widoczny dla nauczycieli. W razie pytań możesz zgłosić się do pedagoga lub psychologa.
Pod tym linkiem znajduje się wzór wniosku o objęcie ucznia pomocą psychologiczno – pedagogiczną.
images//2023/11/WNIOSEK_O_POMOC_PSYCHOLOGICZNO_PEDAGOGICZN.pdf
BADANIA W PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ
Jeśli zauważasz u siebie specyficzne problemy w uczeniu się (np. nieczytelne pismo, błędy ortograficzne) i nie masz jeszcze opinii z Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej, możesz zgłosić się do pedagoga, aby wziąć dokumenty do wypełnienia. Uczniowie pełnoletni mogą wypełnić je sami, uczniom niepełnoletnim zgłoszenie wypełniają rodzice. Do zgłoszenia potrzebna będzie:
- Pozytywna opinia Rady Pedagogicznej (tym zajmuje się pedagog).
- Opinia wychowawcy klasy.
- Skierowanie nauczyciela języka polskiego, języka obcego lub matematyki. Do tego dokumentu niezbędne są załączniki – kserokopie dwóch prac pisemnych sprawdzonych przez nauczyciela.
Druki zgłoszenia do poradni można również pobrać ze strony internetowej Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kłodzku (nasza szkoła należy do tej poradni). http://pcdippp.szkolnastrona.pl/p,96,pliki-do-pobrania
Wszystkie dokumenty przekaż pedagogowi szkolnemu lub możesz złożyć je osobiście w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kłodzku. Po przeprowadzeniu badań poradnia wydaje opinię. Po otrzymaniu opinii jej oryginał wraz z wnioskiem o objęcie opieką psychologiczno-pedagogiczną złóż w sekretariacie szkoły. Patrz OPIEKA PSYCHOLOGICZNO–PEDAGOGICZNA powyżej. Uwagi zawarte w opiniach pozwalają nam planować pracę według zaleceń poradni, aby pomóc Tobie w nauce oraz w przyszłości dostosować warunki lub formy przeprowadzania egzaminu maturalnego zgodnie z aktualnym komunikatem dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.