- Szczegóły
W okresie od 17 do 28 czerwca 2024 roku grupa czterech nauczycieli z naszej szkoły przebywała na Malcie, gdzie realizowała kurs z języka angielskiego. Wyjazd odbył się w ramach projektu Erasmus+ pod nazwą „Cyfrowo, bezpiecznie, społecznie”.
Nauczyciele mieli okazję doskonalić swoje umiejętności językowe, co przyczyni się do podniesienia jakości nauczania w naszej szkole. Kurs był intensywny i bogaty w różnorodne formy nauki, co pozwoliło na efektywne przyswajanie wiedzy i umiejętności językowych.
Poza zajęciami edukacyjnymi, nasi nauczyciele mieli również okazję zwiedzać Maltę i podziwiać jej piękno oraz zabytki. Odwiedzili m.in. stolicę kraju, Vallettę, historyczne miasteczko Mdina, a także malownicze wyspę Gozo. Malta urzekła ich nie tylko swoją architekturą, ale także kulturą i gościnnością mieszkańców.
Wyjazd na Maltę był nie tylko szansą na rozwój zawodowy, ale również okazją do integracji i wymiany doświadczeń z nauczycielami z innych krajów.
Jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza i umiejętności przyczynią się do jeszcze wyższego poziomu nauczania w naszej szkole.
Zapraszamy do galerii zdjęć z wyjazdu, gdzie można zobaczyć relację z tej inspirującej podróży.
- Szczegóły
W okresie od 8 do 19 kwietnia 2024 roku grupa czterech nauczycieli z naszej szkoły uczestniczyła w dwóch szkoleniach w Walencji, Hiszpania. Były to szkolenia „Artificial Intelligence for Teachers” oraz „ICT for Teaching and Learning”. Wyjazd odbył się w ramach projektu Erasmus+ pod nazwą „Cyfrowo, bezpiecznie, społecznie”.
Nauczyciele mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat sztucznej inteligencji oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji. Kursy były intensywne i dostarczyły wielu praktycznych narzędzi oraz metod, które z pewnością zostaną wykorzystane w naszej szkole.
Oprócz intensywnej nauki, nauczyciele mieli również okazję zwiedzać piękną Walencję. Podziwiali jej zabytki, takie jak Katedra w Walencji, Lonja de la Seda, czy Miasteczko Sztuki i Nauki. Spacerując po urokliwych uliczkach miasta, poznawali również lokalną kulturę i tradycje.
Wyjazd do Walencji był nie tylko doskonałą okazją do rozwoju zawodowego, ale także do nawiązania międzynarodowych kontaktów i wymiany doświadczeń z nauczycielami z innych krajów.
Jesteśmy pewni, że zdobyta wiedza i doświadczenie przyczynią się do jeszcze wyższego poziomu nauczania w naszej szkole.
Zapraszamy do galerii zdjęć z wyjazdu, gdzie można zobaczyć relację z tej inspirującej podróży.
- Szczegóły
W naszej szkole realizowany jest projekt finansowany przez Erasmus+.
Tytuł projektu: Cyfrowo, bezpiecznie, społecznie.
Cele projektu:
1. Podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku.
- Podniesienie kompetencji w zakresie j. angielskiego przez 4 nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego w Kłodzku
3. Podniesienie kompetencji cyfrowych i językowych 15 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Kłodzku.
Opis działań:
1. Mobilność kadry, podczas której nauczyciele będą uczestniczyć w kursach i warsztatach w zakresie ICT/ kształceniu umiejętności językowych.
- Obserwacja pracy, podczas której nasi nauczyciele porównają techniki stosowane przez nauczycieli w Irlandii.
- Mobilność uczniów, którzy rozwiną swoje kompetencje cyfrowe i językowe. Do projektu zaangażowani zostaną uczniowie o mniejszych szansach.
Grupa docelowa: nauczyciele i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku
Oczekiwane rezultaty:
Uczestnicy kursu ICT: • poznają współczesne narzędzia ICT oraz innowacyjne metody kreatywnej edukacji; • zwiększą wiedzę w zakresie psychologicznych i pedagogiczno-metodycznych aspektów korzystania z wybranych narzędzi ICT w edukacji. • zwiększą umiejętności planowania procesu edukacyjnego opartego na ICT. • poznają dobre przykłady projektowania procesu edukacyjnego z wykorzystaniem wybranych narzędzi ICT i innowacyjnych metod.
Co najmniej 3 nauczycieli (z 4 uczestniczących w mobilności) podniesie umiejętności językowe o 1 stopień - np. z A2 do B1 lub z B1 do B2.
Łączna wysokość dofinansowania: 58 428,00 EURO