Wellbeing- nasze - nauczycieli i uczniów -doświadczenia z pobytu w irlandzkiej szkole “Donahies Community” w Dublinie połączone z doświadczeniami/refleksjami na temat nauki i pracy w polskiej szkole.
Dnia 23.04.2024 koordynatorzy( Panie:Kamila Wyrwa, Ewelina Kopacz, Danuta Mołdysz) i uczestnicy projektu unijnego (nauczyciel Pani Katarzyna Warzecha oraz uczennica Maja Stepak z klasy 3a) z dofinansowania FRSE :Szkoła pomaga po pandemii. Lekcja 1:Jak możemy odzyskać dobrostan utracony po pandemii? przeprowadziły warsztaty dla kadry pedagogicznej LO"Chrobry".
Pani Ewelina Kopacz przedstawiła organizację pracy szkoły skupioną na udzielaniu pomocy uczniom i jej dostępności. Pani Danuta Mołdysz przekazała koleżankom i kolegom wnioski po odbyciu obserwacji pracy nauczycieli w szkole irlandzkiej, a także wyniki testu pisanego przez nauczycieli Polskich w Irlandii i ich spostrzeżeń. Pani Katarzyna Warzecha przeanalizowała wyniki testów na temat dobrostanu u młodzieży polskiej przed i po projekcie. Pani Kamila Wyrwa przedstawiła rolę wprowadzania "małego ruchu" na zajęciach lekcyjnych. Uczennica Maja Stępak przekazała nam wynik pracy warspopandemztatowej młodzieży polsko-irlandzkiej .Stworzyli oni - "Poradnik Popandemiczny-Jak radzić sobie ze stresem?http://www.chrobry.org/images/Dokumenty/post-pandemic-guide_-iczny-przewodnik-1-skompresowany.pdf
Podsumowaniem naszych warsztatów było wykonanie przez nauczycieli "Kręgu Wellbeing" .Nauczyciele odpowiedzieli na postawione pytanie :Jak można "poprawiać" swój/uczniów dobrostan?"