- Szczegóły
Teatralna wiosna w „Chrobrym”
Jeszcze słychać brawa dla spektaklu teatru obcojęzycznego „Waiting Gogo, Didi &Faustus”, a już kolejne przedstawienie w naszej szkole!
27 kwietnia 2026 r., o godz. 18:00 w Auli im. Arnoszta z Pardubic odbędzie się premiera „Śmierci porucznika” Sławomira Mrożka, w reżyserii Michała Noconia.
Serdecznie zapraszamy!
Co jeszcze teatralnego? W maju grupa teatralna „DZIKIE KOTY” gra we Włoszech! Młodzi aktorzy zostali zakwalifikowani do Międzynarodowego Konkursu Teatrów Amatorskich „Concorso di Teatro -Scuola »Tiziana Semerano«”. Konkurs odbywa się w Ostuni, we Włoszech, co wiąże się z wyjazdem generującym spore koszty. Z tym związana jest nasza gorącą prośbę o wsparcie finansowe. Licząc na Państwa życzliwość, prosimy o dodatkowe wpłaty na Radę Rodziców:
BS KŁODZKO, PL. B.CHROBREGO 4
NR KONTA: 88 9523 0001 0000 1980 2000 0001 z dopiskiem: Dzikie Koty
To ambitna i pracowita młodzież, która ma szansę zaprezentowania swoich artystycznych umiejętności za granicą.
Do zobaczenia w poniedziałek, 27 IV 2026, o godz. 18:00 w Auli im. Arnoszta.
- Szczegóły
slajdy ze spektaklu
Autorem zdjęć jest Dominik Bromberek z 1a
Już po premierze!!






Może jeszcze tylko mowa pożegnalna na zakończenie tego spektaklu i tej edycji Teatru Obcojęzycznego:
Szanowni Państwo obejrzeliście spektakl pod tytułem „„WAITING : GOGO, DIDI & FAUSTUS”
„W POCZEKALNI: GOGO, DIDI I FAUST”
-
Na podstawie sztuk: Samulela Beckett’a -„Czekając na Godota” (Waiting for Godot) w tłumaczeniu Jerzego Kreczmarta oraz Christopher’a Marlowe’a „Doktor Faustus”( „The Tragical History of the Life and Death of Doctor Faustus,”) w tłumaczeniu Jerzego S.Sito. W spektaklu wykorzystano poezję Williama Blake’a /Małżeństwo Nieba z piekłem” („The Marriage of Hell and Heaven)
-
To kolejny projekt Teatru Obcojęzycznego działającego w naszej szkole w ramach teatru szkolnego od 26 lat. Od 3 lat zajęcia z Teatru Obcojęzycznego są objęte opieką przez Fundację „Krzyżowa”
-
SPEKTAKL JEST JAK ZAWSZE W NASZYM WYDANIU SPEKTAKLEM CHARYTATYWNYM.
POPRZEZ NASZĄ TWÓRCZOŚĆ W I LO im.Bolesława Chrobrego w Kłodzku PRAGNIEMY WESPRZEĆ „Kogoś Kto Bardzo Potrzebuje Pomocy”. CZYNIMY TO PRZEZ LOKALNY FUNDUSZ FUNDACJI „RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ”
- Szczegóły
Nasi uczniowie rywalizują matematycznie na różnych poziomach: szkolnym, powiatowym oraz ogólnopolskim.
16 marca 2026r. szkolny konkurs z okazji Święta Liczby Pi wygrała Małgorzata Jaworska z kl. 4h, która oprócz tego dostała się do finału konkursu „Memoriał Urszuli Marciniak”. Konkurs ten odbył się 21 marca na Uniwersytecie Wrocławskim. Małgosia zajęła 54 miejsce rywalizując w grupie 92 osób w kategorii „licealiści”.
W ubiegłym tygodniu 11 kwietnia również na Uniwersytecie Wrocławskim odbył się finał Matematycznego Konkursu Origami „Żuraw” o zasięgu ogólnopolskim. Do finału konkursu dostali się Dominik Szary z kl.1f oraz Wiktoria Osicka z kl.4e. Wiktoria zdobyła 3 miejsce i została laureatką konkursu. We wtorek 14 kwietnia odbył się pierwszy etap Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego, w którym rywalizowali uczniowie szkół ponadpodstawowych z naszego powiatu. W konkursie przeprowadzonym w Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości wzięło udział 29 uczniów z 5 szkół. Nasi laureaci konkursu to:
1 miejsce-Dominik Spozyto z kl.3f
2 miejsce-Marcin Chosiński z kl.3a
3 miejsce-Mateusz Szymanowicz z kl.2d.
Wszyscy trzej uczniowie pojadą w maju do Poznania jako reprezentacja naszego powiatu w dalszych zmaganiach międzypowiatowych. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i czekamy na Wasze kolejne sukcesy
- Szczegóły
24 marca 2026 r. w Akademii Rycerskiej w Legnicy odbyła się konferencja „Solidarni w bezpieczeństwie”, poświęcona wyzwaniom, z jakimi mierzy się współczesna młodzież w przestrzeni internetowej. Głównymi tematami wydarzenia były problem hejtu, bezpieczeństwo w sieci oraz zdrowie psychiczne młodych ludzi.
W konferencji uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych i administracji publicznej, w tym Wojewoda Dolnośląska Anna Żabska oraz Zastępca Prezydenta Legnicy Aleksandra Krzeszewska. Obecni byli również przedstawiciele służb oraz młodzież z różnych szkół, co stworzyło przestrzeń do wymiany doświadczeń i wspólnej refleksji nad współczesnymi zagrożeniami.
Naszą szkołę podczas tego wydarzenia reprezentowała Lena Urban z klasy 3 i, aktywnie uczestnicząc w spotkaniach i dyskusjach. Udział w konferencji był cenną okazją do poszerzenia wiedzy oraz rozwijania świadomości na temat bezpieczeństwa i odpowiedzialnego funkcjonowania w świecie cyfrowym. Tekst: Lena Urban kl. 3i oraz Adam Jezierski -Opiekun















