- Szczegóły
Sukces naszych uczennic w X Międzynarodowym Konkursie "Polska-Szwecja, między rywalizacją a współpracą"
Amelia Kowalska z klasy III i i Maja Gruszka z klasy IV f uzyskały tytuł Laureata X Międzynarodowego Konkursu „Polska-Szwecja, między rywalizacją i współpracą" w kategorii praca plastyczna, który był dedykowany uczniom szkół średnich z Polski, Szwecji i Litwy. Uroczysta gala odbyła się 22 kwietna 2026 roku na Zamku w Golubiu.
Celem Konkursu było:
1. Zapoznanie uczniów z dziejami stosunków polsko-litewsko-szwedzkich, oraz promocja wiedzy na temat przeszłości i teraźniejszości trzech krajów.
2. Kształtowanie postaw tolerancji, odmiennych wzorców kulturowych i poszanowania cudzych poglądów.
3. Budowanie świadomości związków i wzajemnego przenikania się kultur.
4. Kultywowanie pamięci o przedstawicielach dynastii Wazów zasiadającej na tronie polskim.
5. Rozwijanie pasji badawczej uczniów.
6. Kształtowanie umiejętności poszukiwania i analizowania różnych źródeł informacji.
Serdecznie gratulujemy!!!!!!!
- Szczegóły
Uroczyste zakończenie roku szkolnego maturzystów 2025/2026 odbyło się w podniosłej atmosferze, z udziałem licznie zgromadzonej społeczności szkolnej, rodziców oraz zaproszonych gości.
W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Dyrektor Wydziału Oświaty w Kłodzku – Pani Ewa Piszczek, Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego – Pan Robert Duma, Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kłodzku – ppłk Sebastian Kopczak, Dyrektor Kłodzkiego Ośrodka Kultury – Pan Tomasz Lasek, a także Dyrektor szkoły – Pan M. Klimaszewski oraz Wicedyrektor – Pani K. Wyrwa.
Podczas uroczystości podsumowano lata nauki tegorocznych absolwentów, wręczono świadectwa oraz nagrody za osiągnięcia edukacyjne i działalność na rzecz szkoły. Uczniowie otrzymali również wyróżnienia za szczególne sukcesy w różnych dziedzinach, m.in. w sporcie, działalności teatralnej, chórze szkolnym, pracy w kole przyrodniczym „Dubia i Flora” oraz w obszarze robotyki.
Szczególne wyróżnienie przypadło Urszuli Szełędze z klasy 4f, która uzyskała najwyższą średnią ocen – 6,00, zdobywając tytuł najlepszej uczennicy ,,Chrobrego".
Nie zabrakło podziękowań skierowanych do nauczycieli, wychowawców i rodziców za wsparcie oraz wspólnie spędzone lata. Był to moment pełen wzruszeń, refleksji i życzeń powodzenia na dalszych etapach życia – zarówno podczas egzaminów maturalnych, jak i w realizacji przyszłych planów i marzeń.
Naszym maturzystom życzymy wielu sukcesów podczas nadchodzących egzaminów! Trzymamy kciuki!

- Szczegóły
ŻEGNAMY DZISIAJ NASZYCH MATURZUYSTÓW
W "CHROBRYM" 24.04.2026!
NIE TRZYMAJCIE SIĘ UBITYCH TRAKTÓW !
"CHROBRY" ZAWSZE Z WAMI!

- Szczegóły













